Jak stosować kremy samoopalające?

Efekt często zależy od rodzaju wybranego preparatu, od właściwego zastosowania oraz od naturalnego kolorytu skóry. Kierując się poniższymi wskazówkami, możesz sprawić, że opalenizna będzie wyglądała atrakcyjnie:

– 1. Przed zastosowaniem preparatu przede wszystkim oczyść skórę. Za pomocą ściereczki do zmywania twarzy lub gąbki z luffy, mydła i wody usuń obumarłe komórki naskórka.

– 2. Zastosuj preparat zgodnie z podanym sposobem użycia, stojąc w dobrze oświetlonym pomieszczeniu z lustrem, aby mieć pewność, że posmarowałaś całą skórę: źle rozprowadzony środek samoopalający może pozostawić nienaturalnie wyglądające smugi.

– 3. Od razu po zastosowaniu samoopalacza dokładnie umyj ręce, aby nie zabarwić wnętrza dłoni na brązowo.

– 4. Pozostaw preparat na skórze tak długo, jak zaleca się w instrukcji użycia: uważaj, żeby nie zarysować lub nie otrzeć fragmentu ciała, który chcesz „opalić”.

– 5. Pamiętaj o tym, że nowa „opalenizna” nie daje ci ochrony przed słońcem. Niektóre samoopalacze zawierają filtr ochronny, więc jeśli masz zamiar wyjść na słońce, powinnaś wybrać jeden z nich. Ale w chwili gdy zmyjesz z ciała preparat, w dalszym ciągu będziesz musiała stosować preparat ochronny, tak jakbyś w ogóle nie stosowała kremu samoopalającego.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>