Prawidłowe podstawowe oczyszczanie skóry

Jeśli cierpisz na jakiekolwiek chroniczne schorzenia skórne – jak trądzik, wyprysk lub łuszczyca – najlepiej zasięgnij rady dermatologa w sprawie najwłaściwszego dla ciebie sposobu oczyszczania twarzy. Większość kobiet, postępując zgodnie z poniższymi wskazówkami, powinna skutecznie przeprowadzać oczyszczanie cery i mieć z tym minimalne kłopoty.

– Oczyszczaj cerę dwa razy dziennie – rano, aby usunąć łój, który nagromadził się w nocy, i żeby przygotować twarz do nałożenia makijażu, oraz wieczorem, aby usunąć makijaż, łój i resztki kurzu.

– Nigdy nie kładź się spać z nie usuniętym makijażem: po pierwsze, pobrudzisz poduszkę, po drugie, pozatykasz sobie pory.

– Usuwaj makijaż przed wszelkimi ćwiczeniami fizycznymi. Kosmetyki w połączeniu z potem mogą prowadzić do zaczopowania porów. Jeśli nie możesz zmyć twarzy przed ćwiczeniami, zrób to przynajmniej natychmiast po nich, aby usunąć makijaż, pot i łój.

– Jeśli masz wątpliwości, pamiętaj, że im mniej czegoś, tym lepiej. Używaj delikatniejszego mydła, myj twarz palcami, a nie gąbką czy myjką do twarzy, nigdy nie szoruj mocno twarzy. Istnieje większe prawdopodobieństwo, że podrażnisz cerę, myjąc ją zbyt dokładnie, niż myjąc niedokładnie.

Jeśli masz cerę wrażliwą, używaj mydeł i mleczek bez- zapachowych, które są bezpieczniejsze dla skóry. Myj się letnią wodą. Zbyt zimna i zbyt gorąca woda również może drażnić skórę. Dokładnie spłukuj twarz, przynajmniej piętnaście razy ochlap ją wodą. Resztki środków oczyszczających i myjących na twarzy wyglądają nieestetycznie i mogą działać drażniąco na skórę. Pamiętaj także o oczyszczaniu szyi, zwłaszcza jeśli podbródek i szyję malujesz podkładem.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>