medison.info.pl

Medycyna estetyczna Ciechanów – laserowe usuwanie blizn

Nowoczesna medycyna estetyczna Ciechanów w walce z bliznami

Jak zapewne wszyscy wiemy blizny na skórze bywają przyczyną dużego dyskomfortu psychicznego. Dzisiejsza nowoczesna medycyna estetyczna Ciechanów pozwala nam na usunięcie blizn za pomocą np. lasera. Jeżeli od lat borykamy się z takim defektem, to medycyna estetyczna Ciechanów może nam przyjść z pomocą. Nie warto zamartwiać się z powodu złego wyglądu skóry, współczesna medycyna estetyczna jest niezwykle profesjonalna i innowacyjna. Wracając do blizn, to trzeba zaznaczyć, że istnieją ich różne rodzaje, jedne z nich są bezbolesne, natomiast bywają też takie, które powodują ból oraz przykurcze u pacjentów. Są one twarde i zgrubiałe. Usuwanie blizn przy pomocy lasera znacznie ułatwiło te zabiegi. Charakter czy też rodzaj blizny nie ma żadnego znaczenia, do zabiegu kwalifikuje się każda z nich. Usuwane są blizny potrądzikowe, pourazowe czy też pooperacyjne. Na czym polega, więc sam zabieg usuwania blizn za pomocą lasera? Zabieg oparty jest o zasadę fototermolizy, która polega na pochłonięciu przez komórki skóry zmienionej bliznowato energii świetlnej i zamiany jej w cieplną przez co następuje remodeling tkanek. Wtedy, też w obrębie blizn tworzona jest siatka mikrouszkodzeń na przemian z komórkami nieuszkodzonymi. Rozpoczynają one cały proces odbudowy skóry. Po wszystkich, tych procesach blizna mięknie, a jej kolor zaczyna się zmieniać i przypominać otaczającą ją skórę. Cała idea zabiegu polega na doskonałej precyzji pracy głowicy lasera przez co jest możliwość prowadzenia wyjątkowo skutecznej i bezpiecznej terapii. Cały ten zabieg odczuwalny jest tylko jako delikatne pieczenie lub uszczypnięcia.

Medycyna estetyczna – laserowe usuwanie blizn – ogólne informacje

Czy do zabiegu należy się specjalnie przygotowywać? Nie ma takiej konieczności, natomiast skóra powinna być czysta oraz bez wykwitów. Na kilka dni przed zabiegiem nie wolno wykonywać żadnych pilingów chemicznych. Skóra nie powinna być nadmiernie opalona. Należy, także unikać leków oraz ziół światłouczulających. Laser stosowany w zabiegu nie powoduje uszkodzeń naskórka. Po samym zabiegu skóra jest zaczerwieniona i obrzęknięta, co może utrzymywać się 1-2 dni. Następnie staje się ona brązowa, po czym zaczyna się łuszczyć. Cały czas regeneracji to około 3 tygodnie. Po wszystkim zabieg wykonuje się ponownie, aż do czasu uzyskania zadowalającego nas efektu. Przy zabiegu istnieje możliwość powstania przebarwień na skórze. Przy, tym zabiegu nie stosuje się znieczulenia, gdyż wykorzystywany jest system chłodzenia, który wystarczająco minimalizuje dyskomfort. Dodatkowe badania nie są wymagane. Po zabiegu nie ma konieczności pozostania w klinice. Każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej Ciechanów jest bezpieczny, ale istnieją także różne przeciwskazania. W tym przypadku będą to m.in.: ciąża i karmienie piersią, aktywna infekcja bakteryjna lub wirusowa, nowotwory skóry, niedawne zabiegi medycyny estetycznej: okres do 4 tygodni od wypełnienia zmarszczek kwasem hialuronowym, okres do 12 tygodni od wypełnienia skóry kwasem polimlekowym.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>