JEMIOŁA CZ. II

Do masażu przy przeziębieniach można stosować cienkie łodyżki z jagodami (z czubków jemioły wycina się małe listeczki z łodygami i zbiera jagody), które po przepuszczeniu przez sokowirówkę dadzą sok. Należy go połączyć ze smalcem wieprzowym.

Według ks. Kneippa jemiołę można stosować łącznie z wąsami kukurydzy do leczenia nowotworów. Wąsy kukurydzy należy zbierać od czerwca do sierpnia i suszyć w cieniu. Napar z jemioły winni popijać chorzy na nowotwory oraz nadciśnienie. Należy zażywać napar przez pół roku na pół godziny przed trzema posiłkami. Kurację należy przerwać po pól roku i zrobić półroczną przerwę, po czym kontynuować picie ziół, jeśli chory cierpi na złośliwą postać nowotworu.

Jemiołę można też stosować do kąpieli. Bierze się wówczas 4 łyżki ziół na 2 litry wrzątku. Ogrzewać pod przykryciem, ale nie gotować. Kąpiel powinna trwać 15 min. Stosować dwa razy w tygodniu przez dwa miesiące jako zabieg oczyszczający skórę.

Ziele jemioły może być użyte do sporządzania mieszanki ziołowej do stosowania – oprócz zastrzyków witaminy B-kompleks, bio- styminy i odpowiedniego pożywienia surówkowego – przy ziarnicy złośliwej. Oto recepta: 100 g ziela jemioły, po 20 ziela dziurawca, ziela ruty, korzenia łopianiu, korzenia przestępu. Przygotować odwar.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>