Stosowanie skrzypu przy różnych chorobach

Skrzyp działa odtruwająco, oczyszcza krew, usuwa złogi, absorbuje toksyny, podobnie jak liście z białej kapusty, które już po kilku dniach przykładania likwidują mały guzek na piersiach kobiet lub obrzęk po zwichnięciu stawu. Było to znane w Egipcie, w starożytnej Grecji i Rzymie, Arabii gdzie leczono zwichnięcia i złamania kości okładami ze skrzypu i glinki. Skrzyp absorbuje toksyny, ma zdolność kumulowania energii promieniowania słonecznego, działa absorbująco (wydziela szkodliwe składniki z organizmu przez ich wiązanie i wydalanie).

Przy podejrzeniu o nowotwór zaleca się stosowanie naparu ze świeżej lub suszonej pokrzywy i nagietka oraz ciepłych okładów z ziela skrzypu polnego w okolicy żołądka.

Przy artretyzmie i reumatyzmie zaleca się następującą receptę: ziele skrzypu 20 części, ziele brzozy 30 części, ziele krwawnika 10 części, ziele pokrzywy 10 części, owoc jałowca 10 części, wilżyna ciernista 10 części. 2 łyżki mieszanki ziół zalać 1 /2 litrem wrzącej wody, przykryć i macerować przez noc. Rano zagrzać i popijać na ciepło porcjami. Skrzyp ma zastosowanie jako zioło antyrakowe. Oto recepta:

2 łyżki utartej huby brzozowej i 2 łyżki ziela skrzypu polnego gotować w 0,75 1 wody pod przykryciem 15-20 minut i popijać w ciągu dnia. Przy schrzeniach macicy lub jajników z obfitymi, bolesnymi krwawieniami można stosować receptę ks. Kneipp’a: ziele skrzypu 20 części, ziele jemioły 20 części, ziele krwawnika 10 części. Gotować 10 min. 2 łyżki ziół na 1 szklankę wody i przy krwawieniach popijać 2 łyżki co 15 minut. Przy silnych dolegliwościach stosuje się na podbrzusze kompresy z ziół szwedzkich lub okłady z letnią papką ziołową skrzypu polnego. Krwawienia ustają po 1-2 dniach.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>