CZY TWOJE KOSMETYKI NIE SĄ PRZETERMINOWANE?

Nic nie trwa wiecznie i mimo dodawania środków konserwujących kosmetyki tracą swą ważność. Jeśli zostały zanieczyszczone bakteriami, to używanie ich może być bardzo ryzykowne. Generalna zasada jest następująca: im więcej wody zawiera dany kosmetyk upiększający, tym częściej musisz go wymieniać. Dlaczego? Bakterie łatwo się rozprzestrzeniają w cieczach, czego rezultatem może być infekcja. Kosmetyki przechowuj w suchym i chłodnym miejscu, ciepłe i wilgotne pomieszczenia (łazienki na przykład) mogą spowodować, że składniki przedwcześnie się zestarzeją. Duża przezroczysta kosmetyczka jest szalenie przydatna, gdy trzeba odnaleźć dany kosmetyk, ale nie trzymaj jej w miejscu nasłonecznionym – promienie słoneczne przedostają się przez przezroczysty plastik i psują kosmetyki. Jeśli już musisz trzymać kosmetyki na słońcu, to w grubszej, powlekanej materiałem saszetce. Poniżej parę podstawowych informacji dotyczących terminu przydatności podstawowych kosmetyków.

– Co trzy miesiące lub pół roku wymieniaj tusz do rzęs.

– Co osiemnaście miesięcy lub co dwa lata wymieniaj produkty na bazie kremu – kremy nawilżające, korektory, róże, podkłady (pudry) w płynie i szminki. (Wymieniaj je wcześniej, jeśli zaczną tracić kolor, ich składniki się rozdzielą lub kosmetyk zacznie dziwnie pachnieć.)

– Co dwa lata wymieniaj kosmetyki w pudrze, takie jak róż i cienie do oczu.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>