Makijaż oczu – dalszy opis

Eyelinery są dostępne w formie ołówka, w kamieniu (plus pędzelek) lub w pojemniczku z pędzelkiem. Tusze do kresek w kamieniu są najbardziej bezpieczne dla oczu, choć najtrudniej wykonać nimi makijaż. Ołówki są najłatwiejsze w użyciu, ale kobiety podczas malowania kreski mają tendencję do naciągania delikatnej skóry oka o wiele mocniej niż wtedy, gdy używają pędzelka. Niezależnie od tego, jaki rodzaj eyelinera wybierzesz, pamiętaj, że lekarze ostrzegają: kreskę można malować jedynie na zewnętrznym krańcu powieki, nigdy od wewnątrz, jak to czasami bywa modne. Malowanie wewnętrznej (najczęściej dolnej) powieki zwiększa ryzyko podrażnienia i infekcji oczu.

Tusz do rzęs poprawia wygląd oczu, przedłużając naturalną długość rzęs, pogrubiając je i nadając oczom piękną oprawę. Zwyczajne tusze do rzęs składają się z mieszanki wody, wosku i barwnika, a pokryte nią rzęsy wyglądają na ciemniejsze i dłuższe. W tuszach wodoodpornych woda jest zastąpiona jakimś rozpuszczalnikiem, zazwyczaj destylatem ropy naftowej. Trudniej jest je usunąć, ale za to utrzymują się dłużej niż zwykłe tusze na podłożu wodnym. Tusze przedłużające rzęsy zazwyczaj zawierają włókienka, które mogą się osypywać i drażnić oczy. Tusze pogrubiające rzęsy czasami zawierają talk lub skrobię, które również mogą działać drażniąco, jeśli dostaną się do oczu.

Henna do rzęs i brwi daje długotrwałą poprawę wyglądu oczu. Jej zaletą jest to, że nie potrzeba codziennie wykonywać makijażu i demakijażu oczu oraz możliwość swobodnego pływania, płakania lub chodzenia w deszczu. Henna jednak ma pewne wady – ta do barwienia brwi działa tak samo jak szampony koloryzujące do włosów, może więc wywołać uczulenie i podrażnienie skóry. Henna do rzęs bazuje na farbach metalicznych, w związku z czym może być dla niektórych kobiet szczególnie nie wskazana. Powinny one stosować ją z wielką ostrożnością i przeprowadzać farbowanie jedynie w dobrych profesjonalnych gabinetach kosmetycznych.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>