ZASTRZYKI MŁODOŚCI? CZ. II

Fibrel jest stosowany do wyrównywania głębokich bruzd i niektórych blizn. Działa nie tylko wypełniając zagłębienia w skórze, ale także pobudzając w niej wzrost kolagenu, tak więc nawet gdy wypełniające substancje zostaną wchłonięte przez organizm, kolagen pozostanie i poprawa wyglądu utrzyma się. Przeprowadzone próby wykazały, że wstrzyknięcia Fibrelu działają przez pięć lat, a nawet dłużej.

Chociaż Fibrel w zasadzie nie powoduje reakcji alergicznych, to występujące po zabiegu zasinienie, obrzęk, pieczenie i ból są normalnymi objawami, przy czym trzy pierwsze mogą się utrzymywać przez okres około siedmiu dni po wstrzyknięciu. Niewielu lekarzy opanowało technikę i sposób wstrzyknięć Fibrelu, nie jest on więc tak często stosowany jak kolagen. Podobnie jak przy wszystkich innych wstrzyknięciach, wynik zależy od umiejętności lekarza wykonującego zabieg.

Tłuszcz. Do wykonania tego zabiegu odsysa się drobne ilości tłuszczu pacjenta, najczęściej z ud lub pośladków (tak małe, że ubytek pozostanie niezauważalny), po czym wstrzykuje się go do tkanki tłuszczowej pod skórą twarzy. Tłuszcz jest przydatny jedynie do dużych korekt twarzy, na przykład wypełnienia zapadniętych policzków, z powodu sporych rozmiarów igły koniecznej do wstrzyknięcia. Jedną z największych zalet tego zabiegu jest całkowity brak reakcji uczuleniowej, wadą zaś to, że poprawa rzadko utrzymuje się dłużej niż pół roku. W dodatku zasinienia i obrzęki mogą być widoczne nawet kilka tygodni.

Teraz już wiesz na pewno, że nie istnieje łatwy i bezpieczny środek przeciw zmarszczkom i starzeniu się skóry. Co więcej, im dłużej naukowcy poszukują środków przeciw starzeniu się, tym więcej powstaje dowodów na to, że najlepszą obroną przed starzeniem się skóry jest profilaktyka. W sytuacji, gdy około 80 procent wszystkich objawów starzenia się skóry jest wynikiem szkodliwego działania słońca, a nie naturalnego starzenia, profilaktyka zaczyna się i kończy na jednym ogólnodostępnym produkcie, który jest prawdziwym kremem powstrzymującym starzenie się skóry: jest nim filtr przeciwsłoneczny.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>